Kamčatka 2017 (proběhlá akce)

Jen stěží najdete na světě místo oplývající podobnou divokou krásou, jako je Kamčatka. Zasněžené vrcholky sopek, řeky a jezera plná ryb i úžasná bohatá fauna, které vládne obrovský medvěd hnědý. Vypravte se se mnou za touto fascinujicí šelmou vrtulníkem na Kurilské jezero i lodí podél neobydlených a nedostupných jižních břehů poloostrova.

Medvěd kamčatský,Kurilské jezero,KamčatkaMedvěd kamčatský,Kurilské jezero,Kamčatka

Program expedice:

den 1 : Odlet z Prahy (Vídně)

den 2 : Přílet na Kamčatku. Ubytování v hotelu. Uvítací oběd v restauraci. Volný čas a příprava na cestu. Ubytování v tříhvězdičkovém hotelu Petropavlovsk.

den 3 : Přeprava na letiště Avačinský, nástup do helikoptéry a jednohodinový let k sopce Ksudač. Podíváme se k jezeru Štubelia, které se nachází přímo uvnitř sopečného kráteru k a nádhernému vodopádu, jehož voda vytéká přímo z kráteru. Navštívíme horké prameny, které na břehu jezera vytvářejí „horkou pláž“.
Krátký let k slavnému jezeru Kurilskoje. Ubytování v útulné dřevěné chatě "Na trávníčku". Srub má dvě patra. V prvním patře jsou dvě ložnice, každá pro pět lidí a v přízemí se nachází ložnice pro pět lidí a jídelna. Plošina okolo srubu umožňuje nádherný výhled na jezero Kurilskoje a okolní hory. Často je také přímo z chaty možné pozorovat medvědy rybařící na břehu jezera. Odpoledne využijeme k prvnímu fotografování na jezerní pláži tvořené sopečnou pemzou.
Noc ve srubu.

den 4-5 : Fotografování kamčatských hnědých medvědů, orlů východních. S místním průvodcem si můžeme udělat výlet motorovým člunem nebo zůstat u nedalekého ústí řeky, kde lze spatřit velké množství medvědů (250 metrů od srubu). Zde budeme mít výbornou šanci pořídit skvělé záběry medvědů lovících lososy. Můžeme se vypravit i na delší pěší výlety k travnatým loukám, kde se medvědi živí divokými bobulemi. Na cestě podél říček uvidíme nejen lososy ale také důkazy o existenci obrovského množství medvědů v této oblasti. Během cesty po březích říček nejspíš uvidíme medvědy, kteří loví lososy jen pár metrů od nás.
Přespání ve srubu.

den 6 : S místním průvodcem se opět vydáme fotografovat medvědy v okolí chaty. Odpolední let helikoptérou MI-8 k řece Chodutka. Zde je možnost koupele v horké termální vodě. Jedná se o největší divoký horký pramen na Kamčatce. Voda vyvěrá v části tundry přímo pod sopkou Chodutka a vytváří malou říčku. Voda se směrem od pramenu pomalu ochlazuje a tak si každý může najít místo, kde je teplota vody přesně podle vašeho gusta.
Noc v hotelu Petropavlovsk***.

den 7-10 : Plavba po moři. Z Petropavlovsku vyplujeme na malém renovovaném námořním kutru a prohlédneme si jihovýchodní pobřeží poloostrova. Jedná se o velice vzdálené a zřídka navštěvované místo, protože sem nevedou silnice a okolo pobřeží pluje jen velmi málo lodí. Jedná se o divoké a velkolepé pobřeží s impozantními vrcholy sopek pokrytými sněhem. Uvidíte například sopky Viljučinskij a Mutnovskaja. Nachází se zde malé ostrovy a kamenné pilíře, které poskytují útočiště tisícům hnízdících mořských ptáků včetně papuchalků chocholatých, papuchalků černobradých, alkounů, alkounů holubích, kamčatských racků... Na skalních římsách můžete pozorovat lachtany ušaté. V chráněných zátokách plavou mořské vydry a tuleni a na vysokých útesech hnízdí úžasní orli východní. Na černých vulkanických píscích budete moci zahlédnout hnědé medvědy hledající mrtvé ryby a lišky obecné. V ústích a deltách řek je možné pozorovat směs stěhovavých ptáků, vodního ptactva a pobřežních ptáků. Během plavby bychom měli zahlédnout kosatky. Vystoupíme i na břeh, abychom si prohlédli jezera, útesy, pláže a řeky a možná také navštívili horké prameny.
Na břeh vystoupíme kdykoliv to počasí a směr větru dovolí a prohlédneme si zálivy Viljučinskaja, Žirovaja, Ruskaja a Tichirka , mys Kekurny, ostrov Staričkov a využili veškeré možnosti k fotografování nádherné přírody.
Celkem 3 noci na palubě, kajuta se soukromými kójemi a sdíleným příslušenstvím; večer čtrvtého dne doplujeme do Petropavlovsku.
Noc v hotelu Petropavlovsk***.

den 11 : Záložní den, který můžete strávit volitelným leteckým výletem do Údolí gejzírů a kaldery sopky Uzon (není součástí ceny).
Přeprava na letiště Avačinský, nástup do helikoptéry. Poletíme půldruhé hodiny k severovýchodu a ocitneme se přímo uprostřed Kronocké přírodní rezervace. Chráněné území pokrývající asi jeden milion hektarů se nachází na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. V parku se nachází Údolí gejzírů, jedno z nejznámějších míst na Kamčatce. Údolí gejzírů bylo objeveno poměrně nedávno, v dubnu 1941. V údolí se nachází přes dvacet velkých gejzírů, z nichž některé tryskají každých deset minut a jiné mohou chrlit vodu jednou za 4-5 hodin. Oblaka páry, fontány vroucí vody, neuvěřitelné barvy svahů, vroucí voda valící se okolo nich a mohutná vegetace tvořená travou vytváří okouzlující podívanou. V údolí zůstaneme pár hodin a každý si tak bude moci užít hypnotickou sílu tohoto zázraku. Poté znovu nastoupíme ke krátkému letu ke kaldeře Uzon, jež se také nachází v Kronocké přírodní rezervaci. Kaldera se vytvořila před 40 tisíci lety na místě bývalé sopky zničené náhlým výbuchem. Následující století hydrotermální aktivity vytvořila v Uzonu unikátní symbiotický systém sopek a divokého života. Kaldera má průměr přibližně deseti kilometrů a ve svém nitru ukrývá za příkrými stěnami vše, čím je Kamčatka proslavená: horké prameny a studené řeky, jedovaté bahenní kotle a křišťálově čistá jezera plná ryb, tundru a březové lesy, hory a bažiny, zvěř a ptáky. Uzon se pro turisty otevírá jen zřídka a toto je jedinečná příležitost k jeho návštěvě. Helikoptérou budeme poté pokračovat směrem k ústí řeky Županova. Během tohoto letu uvidíme kouřící kráter velice aktivní sopky Karymská (1486 m. n. m.). Během posledního století zde bylo zaznamenáno 23 erupcí. Poté uvidíme působivý jižní kráter sopky Malyj Semjačik (1563 m. n. m.), který je v současnosti naplněn kyselou vodou. Teplota tohoto někdy tyrkysového a někdy zeleného jezera kolísá od + 27° C do + 42° C. Úžasná je i velikost jezera. Je přibližně půl kilometru široké a 140 metrů hluboké. V ústí řeky Županova se bude podávat večeře a poté se vrátíme do Petropavlovsku.
Noc v hotelu Petropavlovsk***.

den 12 : Návštěva trhu, možnost nakoupit lososy a kaviár.
Přeprava na letiště k letu do Moskvy. Návrat.

Minimální/maximální počet účastníků: 10

Termín: 29.8. - 9.9.2017

Cena při deseti účastnících: 168.000,- Kč

Cena obsahuje: 4x ubytování ve 2-lůžkových pokojích se snídaní v 3* hotelu v Petropavlovsku, 3x ubytování ve srubu, 4x na lodi, odborný doprovod Petra Slavíka, 3 jídla denně, výlety dle programu kromě 11. dne, cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK.
Cena neobsahuje: letenky Praha – Petropavlovsk - Praha (s přestupy) cca 25 000 Kč, víza do RF, fakultativní výlet helikoptérou 11-tého dne tj. 8/9 2017 a další výše neuvedené služby.

Ubytování:

Petropavlovsk
• V Petropavlovsku je ubytování zajištěné v decentním 3* hotelu Petropavlovsk /jeden z nejlepších ve městě/, není luxusní nicméně je na vyšší úrovni než jsme byli zvyklí z dob Sovětského svazu. Restaurace servíruje jídla "a la carte".

Lodge Kurilské jezero
• Ubytování v jezerní oblasti bude ve srubu ve 3 společných pokojích /5+5+5 osob/ na palandách. Toalety jsou venku. Ve srubu je k dispozici místní kuchyně, kde kuchař/ka bude připravovat čerstvé jídlo. K dispozici bude množství ryb, masa, zeleniny, polévky, sýry, sušenky. Vše čerstvé, žádné polotovary.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace