Montana Unlimited 2015

Další ze společných expedic CK Periscope Skandinávie a fotografa divoké přírody Petra Slavíka míří opět do jedné z nejatraktivnějších destinací světa. Po úspěšných cestách na Kamčatku a do brazilského Pantanalu je i tentokrát cílem místo zařazené mezi Světová dědictví UNESCO. Je jím nejstarší národní park Spojených států, Yellowstone.V termínu expedice, kdy na americký Středozápad přichází podzim a osikové háje se halí do zlatavého listí, vytváří atraktivní krajina plná gejzírů, kaňonů a řek, řadu nezapomenutelných obrazů. Pod vedením zkušeného fotografa divočiny budete mít možnost pořídit nejen snímky nádherné krajiny, ale i jejích zvířecích obyvatel. V NP Yellowstone a v přilehlém Grand Tetonu najdete velké množství představitelů americké fauny. Medvědy grizzly, černé baribaly, vlky, bizony, losy a jeleny wapiti, u kterých v tento čas probíhá říje.

Závěrem cesty vám nabídneme naprosto unikátní možnost focení tzv. „wildlifemodels“, tedy zvířat speciálně připravovaných pro fotografování a filmování. Během dvou dnů se vám před objektivem vystřídá osm druhů severoamerických šelem, včetně grizzlyho, pumy a vlků v krásné přírodě Montany. Expedice tak nabízí možnost pořízení jedinečných snímků milovníkům fotografie a výjimečné zážitky všem, kteří milují přírodu.

Grizzly(Ursus arctos horribilis), Montana, USAGrizzly(Ursus arctos horribilis), Montana, USA


Termín: 15.9 - 30.9.2015

 


Program:

1.den: Odlet z Prahy s přestupem do Bozemanu, nocleh

2.den: Přesun po staré yellowstonské cestě do Gardineru, první možnosti fotografování po cestě, nocleh

3.- 5.den: Pobyt a fotografování v severní části Yellowstonu, nocleh

6.- 8.den: Pobyt a fotografování v západní a střední části Yellowstonu, nocleh

9.- 10.den: Pobyt a fotografování v NP Grand Teton, nocleh

11.den: Celodenní přesun přes národní parky do Bozemanu, nocleh

12.den: Fotografování "wildlife models", nocleh

13.den: Fotografování "wildlife models", nocleh

14.den: Weatherday (možná náhrada za den 12 nebo 13 při špatném počasí, volno v Bozemanu, nocleh

15.den: Odlet dopoledne do Prahy s přestupem

 


Cena: 109 500,-


Cena obsahuje:

letenky Praha - Bozeman - Praha (spřestupem) včetně letištních poplatků, dopravu 2 minivany, 14x ubytování ve dvoulůžkových pokojích motelů a lodží dle programu, 2 dny focení „wildlifemodels“, odborný doprovod fotografa Petra Slavíka, pojištění proti úpadku CK.

Cena neobsahuje:

ESTA registrace nutná pro vstup do USA (cca 14 USD) a další výše neuvedené služby.

Příplatky:

jednolůžkový pokoj – na vyžádání.

Počet účastníků: min/max 8

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace