Venezuela - Expedice Ztracený svět (proběhlá akce)

Vypravte se společně s magazínem Koktejl a fotografem divoké přírody Petrem Slavíkem za dobrodružstvím na druhý konec planety. Do země, kde vodopády padají přímo z nebe, kde ztracené světy obklopují neproniknutelné pralesy a řeky jsou tak široké, že jen stěží dohlédnete druhého břehu. Navštivte s námi nespoutané llanos, s obrovským bohatstvím živočišných druhů a kulturou drsných mužů v sedle koní. Nahlédněte pod pokličku práce fotografa při focení jednoho z největších dravců světa, harpyje pralesní. Vykoupejte se v laguně v kraji stolových hor a plujte lodí k nejvyššímu vodopádu světa. Až se ráno probudíte v hamace na tábořišti pod Salto Angel a první sluneční paprsky se dotknou vrcholu Ayuán Tepuí, nezapomeňte vytáhnout fotoaparát. Pod vedením profesionálního fotografa si zážitky z cesty za krásami Venezuely můžete uchovat nejen vsrdcích, ale podělit se o ně s přáteli na krásných fotografiích.

Salto Ángel, Auyán-tepuí, NP Canaima, VenezuelaSalto Ángel, Auyán-tepuí, NP Canaima, Venezuela

Termín 25. - 7.12.2014

 

Program

1.den – Přílet do Caracasu. Transport z letiště do hotelu,nocleh v hotelu (večeře ve vlastní režii).

2.den – Transport na letiště. Ranní odlet do Meridy. Celodenní výlet do národních parků Sierra Nevada a Sierra de la Culata. Návštěva výzkumné stanice kondorů a nádherné laguny Mucubaj vysoko v horách. Nocleh v tradiční jihoamerické posádě v horách (oběd, večeře).

3.den – Transport na známý ranč Hato El Cedral. Výlety lodí, rybolov piraní, pozorování a fotografování zvířat a ptáků. Nocleh na ranči (oběd, večeře).

4.-5.den – Ranč Hato El Cedral. Výlety lodí, rybolov, pozorování a fotografování zvířat a ptáků. Nocleh na ranči (snídaně, oběd, večeře).

Ranč Hato El Cedral je přímo v srdci llanos, jednoho z nejkrásnějších míst Venezuely. Zcela unikátní ekosystém je domovem neuvěřitelného množství obojživelníků, ptáků a plazů. Tato oblast je domovem anakondy, mravenečníka velkého, vřešťanů rudých, růžových říčních delfínů, pumy, kapybar, kajmanů, jaguára a 344 různých druhů ptáků. Díky bohatosti druhů a nádherné přírodě hostil ranč výzkumníky a filmové štáby z celého světa (BBC, National Geographic, New York Zoological society)Během pobytu na ranči se nám budou věnovat ti nejlepší stopaři a průvodci.

6.den – Ranč Hato EL Cedral. Ranní výlet do okolí ranče. Po obědě transport na letiště do Barinas a odlet zpět do Caracasu. Nocleh vhotelu na letišti (snídaně, oběd).

7.den – Odlet z Caracasu do Puerto Ordaz. Cesta po stopách expedice Harpyje 2013 v pohoří Imataca. Jednoho znejvětší orlů světa vidělo jen málo lidí ve volné přírodě. Díky kontaktům s místním průvodcem, který prováděl i štáb BBC při natáčení skvělého dokumentu „The monkey eating eagle of Orinoco“ ,se podíváme do míst, kde tato pralesní legenda hnízdí. Ubytování v tradiční posádě (oběd, večeře).

8.den – Sierra Imataca. Transport autem do Cuidad Bolívaru a nocleh v posádě (snídaně, oběd).

9.-11.den – Ranní odlet z Ciudad Bolívaru na Canaimu. Výlet lodí po laguně Canaima, jejíž vody dokážou svou barevností vytvářet fascinující obraz v kontrastu sokolní přírodou. Vypravíme se i k vodopádu Sapo a vykoupeme se ve vodách laguny. Pak nás čeká expedice lodí , hluboko do amazonské džungle, proti proudu řeky Churún k nejvyššímu vodopádu světa Salto Angel. Kemp s několika hamakami a ohništěm vás přenese do doby, kdy pod Salto Angel přicházeli první dobrodruzi. Ubytování v lodgi a v základním kempu pod Salto Angel v hamakách. Odpolední přelet do Cuidad Bolívaru a následný let do Caracasu. Noc v hotelu (all inclusive, mimo večeře den 12).

12.den – Snídaně vhotelu. Odlet

13.den – Přílet do Prahy.

Po celou dobu expedice svámi bude profesionální wildlife fotograf Petr Slavík https://www.petrslavik.eu/, který na jihoamerický kontinent vstoupil prvně před dvaceti lety a pravidelně se vrací, aby na svých fotografiích dokumentoval nádheru míst, jakými jsou chilské Andy, venezuelské pralesy nebo brazilský Pantanal. Za své fotografie přírody zrůzných částí světa získal řadu mezinárodních ocenění. Zaměřuje se na ohrožené druhy a velké šelmy.

 

Cena: 82 900 Kč včetně letenky a letištních tax

Cena zahrnuje: zpáteční letenku Praha – Caracas a zpět včetně letištních tax ve výši 31000 Kč. Pokud dojde ke změně ceny letenky, CK si vyhrazuje právo na změnu ceny zájezdu.Všechny služby dle programu včetně přeletů a lokální letištní taxy. Ubytování v hotelech, tradičních posadách a rančích. Stravování dle programu. Lokální průvodce dle potřeby. Český průvodce .Vstupy do národních parků. Pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, mezinárodní odletová taxa z Caracasu cca 40 USD a výše neuvedené služby. Spropitné.

Příplatky: jednolůžkový pokoj 7000 Kč.

Minimální/maximální počet osob: 6/10

Kontakt: Petr Slavík - pswp@email.cz nebo expedice@funexpress.cz

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace